Hej ! Vi på A&D Bygg & Fastighetsservice är två killar, Alex & Dan, som har jobbat inom byggbranschen i mer än 5 år. Vi har samlat på oss kunskaper och färdigheter som kommer att vara till hjälp när vi tar oss an era uppdrag & projekt, allt från ett fönsterbyte eller måla fasad till att bygga ett helt nytt hus. Vi ser alltid till att sätta kundens behov och önskemål i framkant för vi vill ha nöjda kunder och otroligt lyckade projekt. Vårt team består även av våra fruar som hjälper till med kommunikationen och annat som vi killar inte riktigt har tålamod med - ni vet väl - bokföring mm. Ja, så är det, vi är arbetskraften och vi är helst ute och bygger än att göra bokföring. Vi är redo för både mindre och större projekt då vi har önskan att utöka vårt team inom kort. Med allt detta sagt - har ni byggdrömmar ni vill uppfylla ? Vi är redo!
A&D Bygg & Fastighetsservice AB erbjuder följande tjänster:
Fönstermontering
Rivning
Golvläggning
Snickare
Murare
Kakelsättning
Övrigt (bygg)
Golvslipning
Målare
Kontrollansvarig
Glasmästare
Köksrenovering
Skorsten & kamin
Elektriker
Bygga pool
Stambyte
Rörmokare
Nybyggnation
Plåtslagare
Svetsare
Takläggare
Sanering
Totalentreprenad
Betong
Badrumsrenovering
Ventilationsföretag
Isolering
Fasadarbete
Bygga trappa
Byggställning
Vilka områden är företaget verksamt inom?
A&D Bygg & Fastighetsservice AB verkar inom följande områden:
Kungsbacka
Härryda
Partille
Öckerö
Stenungsund
Tjörn
Orust
Sotenäs
Munkedal
Tanum
Dals-Ed
Färgelanda
Ale
Lerum
Vårgårda
Bollebygd
Grästorp
Essunga
Karlsborg
Gullspång
Tranemo
Bengtsfors
Mellerud
Lilla Edet
Mark
Svenljunga
Herrljunga
Vara
Götene
Tibro
Töreboda
Göteborg
Mölndal
Kungälv
Lysekil
Uddevalla
Strömstad
Vänersborg
Trollhättan
Alingsås
Borås
Ulricehamn
Åmål
Mariestad
Lidköping
Skara
Skövde
Hjo
Tidaholm
Falköping
Senast slutförda jobb
A&D Bygg & Fastighetsservice AB har slutfört 5 jobb genom Servicefinder
Fasadrenovering och målning av ett 2 plans radhus.
433 30 Partille
Målning av nybyggt hus
438 91 Landvetter
Målning av träfasad för tvåvåningsvilla
451 73 Uddevalla
9 månader sedan
7 månader sedan
10 månader sedan
Andras erfarenheter av A&D Bygg & Fastighetsservice AB
Kunder hos A&D Bygg & Fastighetsservice AB har lämnat följande omdömen
Franciska
23 juli
5.0
Målning av nybyggt hus
De målade vårt hus på ett mycket bra och effektivt sätt. Smidig kommunikation, bra kundbemötande och hjälpsamma. Väldigt prisvärda jämfört med vad vissa andra företag erbjöd. Kan varmt rekommendera dem och vi har redan bokat in dem för ett jobb till!
Vi tackar så jättemycket för att du tog dig tiden att ge oss ett omdöme Franciska, det var vårt nöje att få hjälpa till med ett projekt, och se framemot att avsluta nästa projekt !
Mvh
Alex & Daiana
A&D Bygg & Fastighetsservice AB
19 augusti
Mats
24 maj
5.0
Fasadrenovering och målning av ett 2 plans radhus.
Så professionella, noggranna och effektiva. Väldigt bra dialog och återkoppling under arbetets gång. Otroligt bra pris på det fina jobbet de gjort. Kan varmt rekommendera dem.
Stort tack för ert fina omdöme Mats, det var en ära att få samarbeta och utföra ett bra jobb hos er!
Med vänliga hälsningar
Alex
27 maj
Oliver
18 maj
5.0
Målning av träfasad för tvåvåningsvilla
Bra:
kvalitet på arbetet,
pris,
ordning,
professionalism,
Mycket bra:
kommunikation under processen,
Stort tack för förtroendet Oliver, och stort tack för att du tog dig tiden att ge oss ett så bra omdöme, det gör mycket för oss.
Vi ser framemot framtida projekt för dig när det väl blir dags.
Hälsningar
Alex
A&D Bygg & Fastighetsservice AB